Bilindiği üzere genellikle makinelerle dolu birkaç binadan oluşan endüstriyel tesisler olan modern fabrikaların çoğunda, gerçekleştirilen üretimin birincil üretim, analitik üretim, sentetik üretim, fabrikasyon üretim veya montaj üretimi olmasına göre oldukça değişkenlik gösteren, ağır ve teknolojik ekipmanlar, bu ekipmanların kendilerine özgü ihtiyaçlarına göre şekillenen farklı yapılar, büyük depolar veya depo benzeri yan tesisler, eklentiler de bulunur.

En baz hali ile dahi kompleks yapılar olan ve faaliyet gösterilen sektöre, gerçekleştirilen üretim çeşidine ve ilgili üretimin sonucunda ortaya çıkan mamullerin ihtiyaçlarına göre de gereklilik skalası genişleyen modern fabrikalara yapılacak olan yatırımlar ile bu tesislerin alım, satım, taşınma, ruhsatlandırma ve nihai olarak faaliyete geçirilmesi aşamaları da oldukça karmaşık, maliyetli, hukuki ve teknik bilgi gerektiren süreçlerden oluşmaktadır.

Tüm bu süreçlerin yönetiminde, başta güncel mevzuat olmak üzere, uygulamaya, taşınmazın bulunduğu bölgeye ve endüstriyel komplekslerin ihtiyaçlarına hâkim, tecrübeli bir profesyonel ve uzman ekibi ile çalışmak ise, maliyet, zaman, iş gücü ve verimlilik açısından avantajlar yaratmaktadır.

IC Partners Commercial olarak, tecrübe, teknik ve hukuki bilgi ile müzakere yönetimi hakimiyeti gerektiren tüm süreç boyunca, sizlere ihtiyacınız olan hizmeti eksiksiz sağlamak ve uzman ekibimizle yanınızda olmaktan memnuniyet duyacağız.

Depolar ve antrepolar, depolanmasına hizmet ettikleri ürünlerin muhafaza gereksinimine göre nitelikleri oldukça değişken olabilen özel yapılar olup, bu yapılar ayrıca, kara, hava, deniz ve demiryolu taşımacılığı bünyesinde yükleme ve boşaltma mekanları olarak da kullanılabilmektedir. Bu yapılarda ayrıca, ürün sirkülasyonunun sağlanabilmesi amacıyla, vinç, forklift gibi araçlar ile palet gibi yardımcıların kullanımları da söz konusu olabildiğinden, bu araçların kullanımlarına uygunluk da oldukça önemli bir kriterdir ve yapılar bu doğrultuda tasarlanmaktadır.

Depo ya da antrepolar, genellikle bir ticari gayrimenkul geliştiricisi tarafından, kendisine gelir getirmesi amacıyla kiraya verilmek veya depolama ihtiyacı olan bir ticari öznenin bizzat kendi kullanım ihtiyacını karşılamak adına, kendileri tarafından inşa edilir veya ettirilir.

Bu yapılarda aranan özellikler arasında, lojistik verimlilik, liman ve ulaşım arterlerine yakınlık, teknik altyapı uygunluğu, uygun depolama hacmi ve ayrıca iş sağlığı ve güvenliği açısından elverişli çalışma ortamı baş sıraları çeker.

Türkiye’nin her bölgesinde, sahibi olduğunuz depo veya antrepolarınızda güvenilir ve prestijli kiracı arayışlarınız için ya da firmanızın ve faaliyet gösterdiğiniz sektörün ihtiyaç ve gereklilikleri doğrultusunda kiralık veya satılık depo arayışınız olması durumunda, tüm çözüm seçeneklerimizle yanınızdayız.

Mevzuat uyarınca kendi aralarında gruplara ayrılan sanayi imarlı arsalar, yine mevzuat kaynaklı birçok istisna da barındırmaları nedeniyle, ticari gayrimenkul sektörünün en fazla hukuki ve teknik bilgi gerektiren uzmanlık alanlarından birisidir.

Sanayi arsaları söz konusu olduğunda, ilgili imar mevzuatına ve bu mevzuatta sıklıkla gerçekleşen değişikliklere hâkim olmak, ilgili idarelerce karşılanması beklenen şartları çok iyi bilmek ve her bir gayrimenkul özelinde titiz bir araştırma yapmak gerekmektedir.

Gerek satıcı danışmanlığı gerekse de alıcı danışmanlığı hizmeti verilmesi esnasında, satışa konu sanayi arsasına ilişkin doğru hukuki ve teknik bilgilere eksiksiz hakimiyet, ihtiyaç duyulan hallerde temsili projeler oluşturulması, hukuki ve teknik elverişliliğin bir arada ve doğru şekilde değerlendirilmesi, hedeflenen sonucun elde edilebilmesi için olmazsa olmazlardır.

Gayrimenkulün en doğru şekilde pazarlanabilmesi adına yürütülmesi gereken süreçler yönünden sahip olunan bilgi birikimi ve tecrübe, nihayetinde doğru fiyatlamayı, doğru adımların atılmasını ve hızlı sonucu beraberinde getireceğinden, fark yaratacak tüm bu niteliklere sahip IC Partners Commercial ekibi olarak, sizlerle çalışmaktan memnuniyet duyacağız.

Ticari ve konut geliştirme arsalarının alım ve satım süreçlerinde, hukuki ve teknik alanlarda danışmanlık aldığımız ekibimizin bize sağladığı, ilgili güncel mevzuata, teknik bilgilere ve gerekliliklere hakimiyet ile, yatırımcısına ve mülk sahibine en avantajlı geliştirme çözümlerini sunmakta ve oldukça kapsamlı bir danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Hizmetimiz kapsamında, bir geliştiricinin yapacağı yatırımından beklentisini ön plana aldığımız gibi, danışmanlık verdiğimiz kişi ve kuruluşların doğru faydayı elde edebilmesi amacıyla, çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz.

Ticari ve konut geliştirme arsalarının alım ve satım süreçlerinde, geliştirici ya da yatırımcı pozisyonunda bulunan sizlerle iş birliği içerisinde ve özenle yürüteceğimiz çalışmalar sonucunda, yüksek katma değerli işler çıkartmayı taahhüt ediyoruz.

Şehir merkezlerinde konumlanan iş bölgelerinde yer alan lüks ofisler olan ve özellikle son dönemlerde çoğunluğunda akıllı bina teknolojileri de kullanılmakta olan A+ Ofislerde, spor salonu kullanımı, araç kiralama ve konsiyerj hizmetlerinin sunulması gibi birçok avantaj karşımıza çıkmaktadır.

Sayılan tüm bu özellikler sayesinde oldukça farklı ve konforlu bir iş hayatı ve çalışma deneyimi sunan A+ ofislere olan talep, hem çalışanlar hem de işverenler yönünden sağladığı faydalar nedeniyle, her geçen gün artmakta ve talepteki bu artış da yatırımcılara karlı bir ticari yatırım seçeneği sunmaktadır.

A+ Ofislere yatırım yapmayı, sahip olduğunuz yüksek nitelikli ofisin iyi bir kiracısının olmasını ya da satışını düşünüyorsanız, yüksek potansiyeli olan bu alanda kapsamlı danışmanlığımızı almak amacıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Plazalar gerek görünümleri gerekse de konumlarıyla prestijli mekanlar sunduğundan, firmalara değer kazandırmada oldukça etkilidir. Genellikle şehrin önemli noktalarında yer alan plazalar, bahsedilen özellikleri nedeniyle, tüm dünyada olduğu gibi günümüzde Türkiye’de ve özellikle İstanbul’da, her geçen gün daha da fazla talep görmektedir.

Eğer siz de, firmanızı temsil edecek prestijli bir adres, şık bir ofis ve kaliteli bir çalışma ortamı arayışında iseniz, doğru ve ihtiyaçlarınıza uygun bir plaza seçimi, sizin için büyük farklar yaratabilecektir.

Plazaların satışı ve kiralanması söz konusu olduğunda, firma beklentilerinin yanı sıra, çalışanların beklentilerinin de karşılanması, lokasyon, sosyal olanaklar, sağlıklı bir çalışma ortamı ve ulaşıma elverişlilik gibi faktörlerin de göz önünde bulundurulması gerekir.

Marka bilinirliğinizi, prestijinizi ve çalışanlarınızın mutluluğunu arttırmak amacıyla, ihtiyaçlarınıza uygun plaza arayışlarınızda, memnuniyetle sizlerin yanında olmakla birlikte, sahip olduğunuz plaza ya da plaza katının, doğru fiyat üzerinden ve hızlı şekilde satılması veya kiralanması süreçlerinde de, deneyimlerimiz ışığında, sizlere en verimli hizmeti sunmaktan mutluluk duyacağız.